Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Warsztaty drukarskie w bibliotece - zaproszenie

Utworzono dnia 09.05.2024

Zapraszamy serdecznie na WARSZTATY DRUKARSKIE podczas których będzie prezentowana technika drzeworytu.
Będziecie mieli okazję poznać tajniki tego szlachetnego rzemiosła oraz zobaczyć, jak wygląda prawdziwy warsztat drukarski.

Nie zabraknie również okazji, aby wcielić się w rolę dawnego rzemieślnika i spróbować swoich sił jako artysta drukarz. To doskonała okazja, aby choć na chwilę przenieść się w czasie i poczuć atmosferę historycznego warsztatu.
Data: 13 maja godz.11.00. Wstęp wolny!
Czekamy na was w naszej bibliotece, obiecujemy, że będzie naprawdę intersująco!


___________________________________________________________________________________
"Partnerstwo dla książki" -Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 WARSZTATY DRUKARSKIE 13.05.2024R GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ ZAPOZNANIE Z PRACĄ DRUKARZA WYKONYWANIE ODBITEK DRUKARSKICH PRACA Z DŁUTEM  ZAPRASZAMY! Ministerstwo Kultury IDziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj dalej... na temat: Warsztaty drukarskie w bibliotece - zaproszenie

Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem - zaproszenie

Utworzono dnia 09.05.2024

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem, które odbędzie się w naszej bibliotece 15 maja 2024 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny!

Marcel Woźniak jest znanym pisarzem i publicystą, który opowie nam o swoich książkach oraz podzieli się swoimi doświadczeniami pisarskimi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury i kultury na to wyjątkowe wydarzenie!
...........................................................
Spotkanie realizowane w ramach Inicjatywy Oddolnej ,,Męskie czytanie’’
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | @Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0 | Biblioteka Narodowa 

 N Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa You 2.0  SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARCELEM WOŹNIAKIEM W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W MAŁKINI GÓRNEJ  MARCEL WOZNIAK BIOGRAFIA LEOPOLDA TYRMANDA RMA 15.05.2024R (ŚRODA) GODZ. 17:00 + WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM.STANISŁAWA STASZICA W MAŁKINI GÓRNEJ 15.05.2024R (ŚRODA) GODZ.10:00 Narodowy Program Rozwoju Yoo Czytelnictwa 20 Ministerstwo Kultury Dofinansowano ze środków Makultury NARODOWE i Dziedzictwa Narodowego Dziedzictwa Narodowego w ramach realizaci Narodowego Program Rozwoju CENTRUM Czytelnictwa 20 lat 2021-2025 KULTURY

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem - zaproszenie

Informacja!

Utworzono dnia 09.05.2024

Dotacja dla naszej Biblioteki!

Utworzono dnia 09.05.2024

Kochani z wielką przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację  
w wysokości 36.750,00 zł
 na realizację zadania p.n. „Od spotkania do czytania”, które zakłada co najmniej 14 wydarzeń w 2024 roku dla dzieci, młodzieży i dorosłych promujących czytelnictwo edukację i kulturę.

Działania te będą też okazją do korzystania z oferty biblioteki, co w efekcie długofalowym przyniesie ugruntowanie kulturotwórczej roli biblioteki jako miejsca aktywizującego społeczność lokalną.

Z wielką radością i energią zabieramy się do ustalania harmonogramu. Szczegóły już wkrótce!

…………………………………………………….
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej 36750 złotych dotacja na realizację zadania w ramach programu,,Partnerstwo dla książki" dotacja na realizację zadania p.n. „Od spotkania do czytania" Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

czytaj dalej... na temat: Dotacja dla naszej Biblioteki!

Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika Roku 2023/2024 Rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 08.05.2024

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy , że konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika Roku 2023/2024 Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej został rozstrzygnięty.

Tytuł Najaktywniejszego Czytelnika, z największą liczbą wypożyczonych książek, w czterech kategoriach wiekowych otrzymują:

MATUSIK MAJA - I kategoria wiekowa -  najlepszy czytelnik dziecięcy od 0 lat do 12
SIENICKA ROKSANA II kategoria wiekowa – najlepszy czytelnik od lat 13 do 18
SZULĘCKA MARZENA III kategoria wiekowa– najlepszy czytelnik od lat 19 do 60
MAKOWSKA BARBARA - IV kategoria wiekowa – najlepszy czytelnik od lat 60 wzwyż

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Dzięki Waszej aktywności nasza społeczność czytelnicza rośnie i rozwija się. Mamy nadzieję, że kolejne konkursy również spotkają się z takim entuzjazmem i zaangażowaniem.

Uroczyste wręczenie nagród  Laureatom Konkursu odbędzie się 15 maja o godz.17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej podczas spotkania autorskiego z Marcelem Woźniakiem.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wręczenia nagród.

Wyniki konkursu na najaktywniejszego czytelnika roku 2023/2024

czytaj dalej... na temat: Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika Roku 2023/2024 Rozstrzygnięty!

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 08.05.2024

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wszystkim Koleżankom i Kolegom ,,po fachu'' oraz wszystkim pracownikom Bibliotek życzymy samych sukcesów, pozytywnej energii i wielu uśmiechów. 

Pełnych regałów  i samych zadowolonych czytelników!
Oby każdemu z Nas praca dawała zadowolenie, a misja upowszechniania czytelnictwa przynosiła satysfakcję i radość.
 

8 maja dzień bibliotekarza i bibliotek

czytaj dalej... na temat: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Informacja!

Utworzono dnia 07.05.2024

Dyplomy dla Małych Czytelników

Utworzono dnia 07.05.2024

Z radością przedstawiamy Aleksandrę i Aleksandra, którzy zebrali wszystkie naklejki i odebrali dyplomy Małego Czytelnika z akcji "Mała książka - Wielki człowiek". 
Serdecznie gratulujemy.

Niech ta nagroda będzie dla Was motywacją do dalszego poznawania świata poprzez magiczną moc książek.

Zapraszamy dzieci z rocznika 2018 - 2021 do udziału w akcji ! 

dziewczynka trzyma w dłoniach dyplom i książkę

Chłopiec trzyma w dłoniach dyplom i książkę

 

czytaj dalej... na temat: Dyplomy dla Małych Czytelników

Spotkania z Przedszkolakami

Utworzono dnia 07.05.2024

6 i 7 maja odbyły się spotaknia z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej rozpoczynające obchody Tygodnia Bibliotek!

Dzieci z grupy Niedźwiadki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchiwały bajki pt. „Krzesiwo” zaś dzieciom z grupy Jeżyki pani bibliotekarka przeczytała opowieść „Wiatr i słońce”. Następnie przedszkolaki udały się na zwiedzanie biblioteki. W dziale przeznaczonym dla dzieci maluchy miały okazję zobaczyć różnorodne kolorowe książki, poznać nowe historie i przekonać się, że czytanie to naprawdę fantastyczne zajęcie.
Na zakończenie każda grupa wykonała plakat z wiosennymi dmuchawcami. Było wiele uśmiechu, radości i entuzjazmu - chyba wszyscy pokochali czytanie jeszcze bardziej!

czytaj dalej... na temat: Spotkania z Przedszkolakami

Wyjątkowe warsztaty teatralne - zaproszenie

Utworzono dnia 07.05.2024

Wyjątkowe warsztaty teatralne!
Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej wraz ze Szkołą Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie organizują warsztaty teatralne, które odbędą się w najbliższy czwartek 9.05.2024 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Glinie. Wstęp wolny!

Podczas spotkania dzieci i młodzież będą miały okazję rozwijać swoje zdolności aktorskie oraz poznać tajniki sztuki teatralnej.

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ  WRAZ ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W GLINIE W RAMACH INICJATYWY ODDOLNEJ SZUKAJĄC DOBRYCH SŁÓW - WARSZTATY PISARSKIE I TEATRALNE" DOFINANSOWANEJ ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH REALIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJUCZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025, KIERUNEK INTERWENCJI 4.1. BLISKO-BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ KOOPERACJA ODDOLNOŚĆ ZAPRASZAJĄ NA WARSZTATY TEATRALNE Z RAFAŁEM SWACZYNĄ 9 MAJA 2024R GODZ. 9:00 SZKOŁA PODSTAWOWA IM KS. JANA TWARDOWSKIEGO W GLINIE Narodowy Program Rozwoju Yoo Czytelnictwa 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Mini Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach realiza Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 20 na lata 2021-2025 C NARODOWE CENTRUM KULTURY
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Narodowe Centrum Kultury | Biblioteka Narodowa |NPRCz 2.0

czytaj dalej... na temat: Wyjątkowe warsztaty teatralne - zaproszenie

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 467

W poprzednim miesiącu: 533

Wszystkich: 16339