Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej

 

Deklaracja dostępności  

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://biblioteka.malkiniagorna.pl 

  • Data publikacji strony internetowej: 2011-06-26
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:   2021-01-11

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

Treści niedostępne

  • mogą zdarzyć sytuacje, że się niektóre materiały tekstowe nie mają prawidłowej hierarchii nagłówków
  • skany, część zdjęć i grafik nie posiadają tekstu alternatywnego,
  • część dokumentów PDF nie jest poprawnie odczytywana przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.) lub
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych i słabosłyszących

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji dnia: 2025-03-31
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji 2025-03-31

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przygotowanej przez podmiot publiczny na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Bożena Lińska adres poczty elektronicznej, biblioteka@malkiniagorna.pl. Kontaktować się można także dzwoniąc na numer telefonu 29 745 55 79. Tą samą droga można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

 

 Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane kontaktowe osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie  niezwłocznie, nie później, niż w ciągu
7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. Biblioteka ma prawo odmowy zapewnienia dostępności, jeśli istnieje ryzyko naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji. Dotyczy to zwłaszcza dokumentów wypełnionych ręcznie lub pochodzących z zewnątrz (zgodnie z art.18 ust. 5 Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych).

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
 

Dostępność architektoniczna oraz komunikacyjno – informacyjna.

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej ul. Biegańskiego 3

Wejście do Biblioteki nie jest zabezpieczonę bramą. Biblioteka mieści się na parterze do której prowadzi jedno wejście po schodach. Dostępny jest podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do Biblioteki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W Bibliotece istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnością. W przypadku, gdy osoba niepełnosprawna chce skorzystać z usługi Biblioteki, pracownik po określeniu potrzeby w miarę możliwości realizują ją. Po załatwieniu sprawy, pracownik Biblioteki służy pomocą osobie z niepełnosprawnością w opuszczeniu Biblioteki. Powyższe zasady mają zastosowanie do obsługi osób niepełnosprawnych, osób z ograniczeniem zdolności ruchowej, a w uzasadnionych przypadkach również innych osób, które zgłaszają taką potrzebę.

Biblioteka nie zapewnia obsługi poprzez SMS, MMS jednak można skontaktować się z Biblioteką za pośrednictwem poczty elektronicznej email biblioteka@malkiniagorna.pl, telefonu pod numerem 29 47 555 79. Osoba ze szczególnymi potrzebami może zwrócić się do Biblioteki z prośbą o udostępnienie wniosków w formie dla niej dostępnej( druk powiększony, dokument w formie elektronicznej. Osoba ze szczególnymi potrzebami może przyjść do Biblioteki z własnym tłumaczem lub urządzeniem, które ułatwią załatwienie sprawy.

Utrudnienia.

Biblioteka nie posiada windy. Do lokalu można wjechać na wózku inwalidzkim Brak toalety dla osób niepełnosprawnych. W lokalu brak jest informacji wizualnej/dotykowej/ głosowej o rozkładzie pomieszczeń. Nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. W lokalu nie ma oznaczeń w alfabecie Braille a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących. Brak jest możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Brak jest dostępności informacji głosowych, brak dostępności pętli indukcyjnych.

 

Filia Biblioteczna w Prostyni

Filia Biblioteczna mieści się na parterze budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni. Do głównych drzwi wejściowych prowadzą schodki, jednak dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępny jest podjazd, umożliwiający łatwy wjazd do budynku.

Do lokalu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W Bibliotece istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnością. W przypadku, gdy osoba niepełnosprawna chce skorzystać z usługi Biblioteki, pracownik po określeniu potrzeby w miarę możliwości realizują ją. Powyższe zasady mają zastosowanie do obsługi osób niepełnosprawnych, osób z ograniczeniem zdolności ruchowej, a w uzasadnionych przypadkach również innych osób, które zgłaszają taką potrzebę.

Filia Biblioteczna nie zapewnia obsługi poprzez SMS, MMS oraz usługi telefonicznej, jednak można skontaktować się z Biblioteką za pośrednictwem poczty elektronicznej email biblioteka@malkiniagorna.pl, telefonu pod numerem 29 47 555 79 Biblioteki w Małkini Górnej. Osoba ze szczególnymi potrzebami może zwrócić się do Biblioteki z prośbą o udostępnienie wniosków w formie dla niej dostępnej( druk powiększony, dokument w formie elektronicznej. Osoba ze szczególnymi potrzebami może przyjść do Biblioteki z własnym tłumaczem lub urządzeniem, które ułatwią załatwienie sprawy.

Utrudnienia.

W budynku nie ma windy, jednakże dla osób z niepełnosprawnościami dostosowane są toalety przystosowane do ich potrzeb jednak brak jest systemu przywoławczego.

Lokal, w którym znajduję się biblioteka nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W lokalu brak jest informacji wizualnej/ dotykowej/ głosowej o rozkładzie pomieszczeń. Nie zastosowano oznaczeń w alfabecie Braille a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych  lub słabowidzących. Brak jest dostępności informacji głosowych, brak dostępności pętli indukcyjnych. Brak jest możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

 

 

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA

GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota*                     800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Filia Biblioteczna w Prostyni
Poniedziałek 800-1600
Środa             800-1600
Czwartek       800-1600

 

 

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną