Oferta dla Osób z Niepełnosprawnością

OFERTA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

- książki z Dużą Czcionką
 - książki (literatura piękna oraz popularnonaukowy)
 - audiobooki
- karta biblioteczna (karta plastikowa, karta  z kodem QR na telefon lub tablet)
 - klawiatura dla słabowidzących, mysz do klawiatury bezprzewodowa, mikrofon krawatowy
strona www biblioteki z wymaganiami WCAG 2.1 (rozmiar czcionki, kontrast)
- katalog online: książek,  multimediów ,regionalii (możliwość rezerwacji, zamówień, komentowania etc.) - z wymaganiami WCAG 2.1
Legimi - Platforma Legimi udostępnia e-booki, które można czytać na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku. Kod dostępu umożliwiający aktywację konta w Legimi (na okres miesiąca) należy odebrać osobiście w bibliotece, telefonicznie, e-mailowo informując o  ważności karty  bibliotecznej. Ilość kodów jest ograniczona.
- Academica - Darmowa wypożyczalnia umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
 To dostęp do 3 754 255 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Założenia konta w bibliotece
- komputer, internet – darmowe korzystanie z komputera i internetu
skaner
- drukarka
- konkursy
- warsztaty tematyczne
- spotkania autorskie oraz z ciekawymi ludźmi
- przestrzeń/ kącik odpoczynku
- dowóz książek osobom starszym, schorowanym
- pomoc przy obsłudze komputera, drukarki , skanera, wysyłaniu i odbieraniu poczty email etc.

O wszelkich wydarzeniach  i nowych ofertach będziecie Państwo informowani na bieżąco poprzez stronę www.biblioteka.malkiniagorna.pl  ,Facebooka biblioteki jak też innymi kanałami.

Macie również  możliwość sugestii, podpowiedzi nowych pomysłów. Wtedy łatwiej nam będzie dostosować ofertę do Państwa  potrzeb i oczekiwań .