Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wieczór poezji w bibliotece

Utworzono dnia 26.02.2024

W piątkowe popołudnie w naszej bibliotece odbyło się  przemiłe spotkanie z panem Piotrem Siemieniukiem, weterynarzem – poetą.

Pan Piotr na co dzień prowadzi praktykę weterynaryjną w Kosowie Lackim, a w wolnych chwilach pisze wiersze o różnorodnej tematyce, które skłaniają do refleksji nad własnym życiem, wartościami i sensem istnienia.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo miłej rozmowy, podczas której pan Piotr chętnie opowiadał nam o swojej twórczości, inspiracjach i planach na przyszłość.

Następnie czytał zebranym gościom wiersze ze swoich  tomików ,,Wierszem pisane”,
,,W poczekalni życia” i ,,Ot, tak”. 
Słuchanie jego słów było jak podróż w magiczny świat pełen emocji i wzruszeń.  W czytanie włączyli się też pracownicy biblioteki i zgromadzeni goście.

Spotkaniu autorskiemu towarzyszyć miał występ muzyczny pana Witolda Radomskiego, który co prawda nie mógł pojawić się osobiście, ale mieliśmy okazję posłuchać jego śpiewu z odtworzonego nagrania.

Na zakończenie goście mogli zakupić tomik wierszy z autografem autora, a dochód ze sprzedaży przeznaczony został na Fundację dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za miłe chwile i za podzielenie się z nami swoją pasją.

 

 

czytaj dalej... na temat: Wieczór poezji w bibliotece

"Małkinia dawniej i dziś"- w poszukiwaniu przeszłości

Utworzono dnia 26.02.2024

Drodzy Mieszkańcy!

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini serdecznie zaprasza wszystkich, którzy posiadają stare fotografie związane z naszą piękną miejscowością, do udziału w naszej zbiórce. Chcemy stworzyć wystawę pod tytułem "Małkinia dawniej i dziś"- w poszukiwaniu przeszłości, która pozwoli nam przenieść się w czasie i zobaczyć, jak bardzo nasza miejscowość zmieniała się na przestrzeni lat.

Jeśli posiadasz archiwalne zdjęcia przedstawiające różne aspekty codziennego życia, uliczki, miejsca, wydarzenia czy lokalne postaci, bądź jeśli Twoja rodzina ma pamiątkowe fotografie, którymi chciałbyś podzielić się z innymi, serdecznie prosimy o przyniesienie ich do naszej biblioteki (zrobimy kopię, oryginał oddamy). Twoje zdjęcia mogą stać się wspaniałym skarbem dla naszej społeczności.

Wspólnie zorganizujemy interesującą wystawę, która pozwoli nam nie tylko popatrzeć w dawne czasy, ale także porównać je z obecnym obrazem Małkini. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, jak bardzo nasza miejscowość się rozwija.

Przyłącz się do naszej zbiórki i pomóż nam stworzyć unikalną wystawę, która przeniesie nas w fascynującą podróż przez historię naszej Małkini!

Małkinia dawniej i dziś w poszukiwaniu przeszłości

czytaj dalej... na temat: "Małkinia dawniej i dziś"- w poszukiwaniu przeszłości

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Utworzono dnia 23.02.2024

Dziś, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Chcemy z tej okazji przypomnieć, jak ważne jest dbanie o nasze zdrowie psychiczne oraz jak istotne jest otwarte rozmawianie o swoich emocjach.

Depresja dotyka coraz większej liczby osób w różnym wieku i środowisku społecznym. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wspierali się nawzajem i nie bagatelizowali problemów zdrowia psychicznego.

W naszej bibliotece znajdziecie wiele książek na temat dbania o zdrowie psychiczne, radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi oraz inspirujących historii osób, które pokonały depresję. 

Pamiętajcie, że nie musicie walczyć z depresją sami - zawsze możecie liczyć na wsparcie innych i profesjonalną pomoc. Zadbajmy o swoje zdrowie psychiczne, bo każdy z nas jest tego wart!

Życzymy Wam siły, determinacji i otwartej rozmowy o swoich emocjach.

23 luty ogólnopolski dzień walki z depresją

czytaj dalej... na temat: Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Budowanie atrakcyjnych projektów kulturalnych w bibliotece - szkolenie w bibliotece

Utworzono dnia 23.02.2024

21 lutego pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej oraz przedstawicielka Partnerów brali udział w kolejnym szkoleniu z cyklu "Szkolimy się dla Was" w ramach projektu BLISKO.

Szkolenie dotyczyło budowania atrakcyjnych projektów kulturalnych w bibliotece – planowania, realizacji i ewaluacji, które zostało przeprowadzone przez  profesjonalistkę.

Dzięki zdobytej wiedzy i nowym umiejętnościom nasza biblioteka będzie mogła jeszcze lepiej spełniać potrzeby czytelników oraz promować kulturę w lokalnej społeczności.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy spotkania otrzymali Certyfikaty.

..............................................................
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 loga NPRCz MIiDN NCK
 

czytaj dalej... na temat: Budowanie atrakcyjnych projektów kulturalnych w bibliotece - szkolenie w bibliotece

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Utworzono dnia 21.02.2024

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - święto, które ma na celu promowanie i pielęgnowanie naszego pięknego języka. Język polski to nasz skarb, nasza tożsamość i wartość, którą warto pielęgnować.

W naszej bibliotece codziennie otaczamy się literaturą w języku polskim od klasyki literackiej po nowości wydawnicze.
Zachęcamy Was do sięgania po polskie książki, poznawania bogactwa naszego języka i cieszenia się jego pięknem, doceniajmy nasze słowo pisane i czytajmy polską literaturę.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Informacja!

Utworzono dnia 21.02.2024

Informacja!

Utworzono dnia 20.02.2024

Pierwsze spotkanie w sprawie Konkursu Na Inicjatywy Oddolne

Utworzono dnia 16.02.2024

W dniu wczorajszym, 15 lutego odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące  wzięcia udziału  w Konkursie na Inicjatywy Oddolne, ogłoszonym  przez naszą bibliotekę.

Na spotkaniu  szczegółowo omówiono  Regulamin, zasady uczestnictwa i wymagania dotyczące zgłaszanych projektów. Wszyscy zainteresowani zapoznali się również z dwoma przykładowymi projektami zrealizowanymi przez inne biblioteki.

W trakcie spotkania pojawiły się także pytania od uczestników, na które organizatorzy konkursu starali się odpowiedzieć jak najbardziej precyzyjnie.

Na zakończenie osoby zainteresowane Konkursem otrzymały  pomocne materiały przygotowane przez pracowników biblioteki.

Życzymy Państwu  owocnej pracy oraz realizacji swoich pomysłów, które przyniosą pozytywne zmiany w aktywizacji naszej małej społeczności oraz promocji czytelnictwa.

Następne  spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się  22 lutego o godz.15.00, które poświęcone będzie na indywidualne konsultacje oraz omówienie bardziej szczegółowych kwestii dotyczących projektów.

...................................
Szczególowe informacje na temat Konkursu pod adresem: Kokurs na  Inicjatywy Oddolne

Uczestnicy spotkania oglądają prezentację slajdów

Notesy długopisy ulotki na konkurs Oddolny

................................................................................
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Logo NPRCz MKiDN NCK

czytaj dalej... na temat: Pierwsze spotkanie w sprawie Konkursu Na Inicjatywy Oddolne

,,Spotkaniu z poezją Czesława Miłosza’’ w Szkole Podstawowej w Prostyni

Utworzono dnia 15.02.2024

W środę,14 lutego Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej uczestniczyła w ,,Spotkaniu z poezją Czesława Miłosza’’ w Szkole Podstawowej w Prostyni, zorganizowanym w ramach Tygodnia Języka Ojczystego.

Wiersze naszego noblisty czytała Pani Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i pani bibliotekarka z
Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej.Była to świetna okazja do przybliżenia uczniom postaci i twórczości tego wybitnego polskiego poety.

Takie wydarzenia kulturalne rozwijają zainteresowanie literaturą wśród młodzieży i pozwalają im na odkrycie piękna poezji.

czytaj dalej... na temat: ,,Spotkaniu z poezją Czesława Miłosza’’ w Szkole Podstawowej w Prostyni

Walentynki w BIBLIOTECE

Utworzono dnia 14.02.2024

Drodzy Czytelnicy!
Dzisiaj  Walentynki święto miłości i możliwości przekazywania jej poprzez słowa.

Wszystkim zakochanym, zarówno w literaturze jak i w życiu, życzymy wyjątkowych chwil spędzonych wśród ulubionych książek.
Niech ta walentynkowa atmosfera przeniknie przez strony każdej książki, otulając Wasze serca miłością do literatury.

Życzymy Wam wiele inspiracji i ciepłych emocji podczas czytania. 

Zapraszamy do naszej biblioteki nie tylko po książki, ale również po mini niespodzianki!

Czekamy na WAS!

czytaj dalej... na temat: Walentynki w BIBLIOTECE

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 74

W poprzednim tygodniu: 144

W tym miesiącu: 347

W poprzednim miesiącu: 587

Wszystkich: 15686