Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Zajęcia edukacyjne z okazji 50 rocznicy śmierci Pablo Picasso.

Utworzono dnia 14.04.2023

12 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne z okazji 50 rocznicy śmierci Pablo Picasso. Malarza, rzeźbiarza, rytownika, poety oraz bojownika o pokój, jednego z największych artystów XX wieku...

czytaj dalej... na temat: Zajęcia edukacyjne z okazji 50 rocznicy śmierci Pablo Picasso.

Dyplom Małego Czytelnika

Utworzono dnia 12.04.2023

Maja i Bartuś to kolejni mali czytelnicy, którzy otrzymali dyplom Małego Czytelnika. Gratulujemy i życzymy mnóstwo ciekawych przygód z bohaterami literackimi. Mała Książka – Wielki Człowiek

Chłopiec i dziewczynka trzymają w ręku dyplom czytelnika

czytaj dalej... na temat: Dyplom Małego Czytelnika

Życzenia wielkanocne

Utworzono dnia 07.04.2023

"O jajku prawie wszystko" - zajęcia biblioteczne

Utworzono dnia 06.04.2023

Najważniejszym wydarzeniem w czasie wiosny są święta wielkanocne. Od wieków towarzyszą im różne zwyczaje i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jajko, to jeden z najbardziej popularnych symboli Świąt Wielkanocnych..

 

 

 

czytaj dalej... na temat: "O jajku prawie wszystko" - zajęcia biblioteczne

Dyplom Małego Czytelnika

Utworzono dnia 05.04.2023

Lidzia, Marek i Dorotka to kolejni czytelnicy naszej biblioteki, którzy uzyskali dyplom Małego Czytelnika z programu Mała Książka - Wielki Człowiek, który zainicjowany został przez @Instytut Książki.

Dziewczynka trzyma w dłoniach książkę i dyplom czytelnikaChłopiec trzyma w dłoniach książkę i dyplom czytelnikaDziewczynka trzyma książkę i dyplom czytelnika

czytaj dalej... na temat: Dyplom Małego Czytelnika

Dzień Książki dla Dzieci - głośne czytanie w przedszkolu i klasach pierwszych w Prostyni

Utworzono dnia 04.04.2023

2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.Celem tego dnia jest wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych i rozpowszechnianie literatury dziecięcej i młodzieżowej . Z takim też zamiarem p.Iza z Filii Bibliotecznej w Prostyni odwiedziła uczniów klas I- III Szkoły Podstawowej w Prostyni i przedszkolaki z grup Smyki, Pszczółki i Prymuski.

czytaj dalej... na temat: Dzień Książki dla Dzieci - głośne czytanie w przedszkolu i klasach pierwszych w Prostyni

Warsztaty wielkanocne - decoupage

Utworzono dnia 04.04.2023

W piątkowe popołudnie 31 marca odbyły się warsztaty wielkanocne- zdobienia kurczaczków i jaj metodą decoupage. Technika ta jest niezwykle prosta. Polega ona na przyklejaniu wzoru wyrwanego z papierowej serwetki na odpowiednio przygotowaną powierzchnię i pokryciu go lakierem w taki sposób, aby nie był wyczuwalny przy dotknięciu i wyglądał jak namalowany. Wszyscy mieli wiele pomysłów na przyozdobienie styropianowych form, a każdy uczestnik starał się stworzyć wyjątkową pracę. Warsztaty miały być poprowadzone przez Pracownię Kreatywności „Cacko” lecz z przyczyn osobistych nie dojechała pani odpowiedzialna za warsztaty. Godnie zastąpiła ją mieszkanka naszej miejscowości Pani Maria Szulęcka, której serdecznie dziękujemy.

czytaj dalej... na temat: Warsztaty wielkanocne - decoupage

Spotkanie przedszkolaków z maturzystami Technikum Lotniczego w Nagoszewie.

Utworzono dnia 31.03.2023

W samo południe 29 marca do naszej biblioteki zawitały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej, uczestniczyły one w spotkaniu pt. „Poznajemy ciekawe zawody” podczas, którego zapoznały się z pracą pilota i mechanika lotniczego. Maturzyści z Technikum Lotniczego w Nagoszewie (@ CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie) opowiedzieli dzieciom o swojej nauce, swoich pasjach i doświadczeniach nabytych podczas praktyk. Odpowiadali na bardzo trudne i dociekliwe pytania przedszkolaków.

 

 

 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie przedszkolaków z maturzystami Technikum Lotniczego w Nagoszewie.

Uczniowie klas ósmych na spotkaniu z maturzystami z Technikum Lotniczego w Nagoszewie

Utworzono dnia 31.03.2023

Młodzież klas ósmych z SP2 w Małkini Górnej, w ramach naszych cyklicznych lekcji, spotkała się 29 marca w bibliotece z maturzystami z Technikum Lotniczego w Nagoszewie @CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie.  którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą dziedzinie lotnictwa. Ciekawie opowiadali o etapach nauki, zdobywanych doświadczeniach i zaletach ukończenia szkoły lotniczej. Technikum współpracuje również z wieloma firmami, w których uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe, a absolwenci zwykle bez trudu znajdują zatrudnienie. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści starszych kolegów.

 

czytaj dalej... na temat: Uczniowie klas ósmych na spotkaniu z maturzystami z Technikum Lotniczego w Nagoszewie

Lekcje pokazowe z języka angielskiego z misiem Teddy Eddie

Utworzono dnia 30.03.2023

W dniach 13, 15, 17 i 22 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej odbyły się lekcje pokazowe z języka angielskiego, prowadzone przez Pana Tomasza Karpińskiego. Udział w nich brały dzieci w wieku przedszkolny oraz uczniowie klas pierwszych z: Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej z Orła oraz Szkoły Podstawowej z Gliny. Dzieci biorące udział w lekcji miały okazję zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w szkole. Czas spędzony z misiem Teedy Eddie dał dzieciom wiele radości. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w spotkaniach.

 

czytaj dalej... na temat: Lekcje pokazowe z języka angielskiego z misiem Teddy Eddie

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Godziny otwarcia

           

           

             

Zegar

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 101

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 43

W poprzednim miesiącu: 512

Wszystkich: 9367