Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Jak dogadać się z nastolatkiem – warsztat z budowania relacji”-szkolenie

Utworzono dnia 15.09.2023

13 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej odbyło się szkolenie w ramach projektu BLISKO „Jak dogadać się z nastolatkiem – warsztat z budowania relacji”. W szkoleniu udział wzięli pracownicy naszej biblioteki oraz bibliotekarka z sąsiedniej gminy, pedagodzy i nauczyciele ze szkół gminy Małkinia Górna, a także zainteresowani tematem rodzice.

Szkolenie, na którym  dowiedzieliśmy się m.in. czym się różni dorastanie w XXI wieku od dorastania w poprzednim stuleciu, jak działa mózg nastolatka, jak rozmawiać, by uniknąć konfliktu. Mówiliśmy o szukaniu sposobów na bardziej harmonijne porozumienie z nastolatkiem, o dialogu i szukaniu rozwiązań dbającym o obie strony,
o budowaniu bezpiecznego stylu więzi, mającego poczucie, że są ważni, że ich głos i potrzeby mają znaczenie, o wadze komunikacji opartej na porozumieniu
bez przemocy i o  towarzyszeniu Nastolatkowi każdego dnia, zwracając uwagę na budowaniu satysfakcjonującej więzi opartej na szacunku, bliskości i akceptacji. Poruszane były  również tematy o ważnym etapie życia, w którym młody człowiek jest uwzględniany w swojej indywidualności i wyłaniającej się z dzieciństwa tożsamości.
My jako rodzice jesteśmy przekonani, że generacja dzisiejszych Nastolatków wyjątkowo potrzebuje bezpiecznej przestrzeni, gdzie mogą odetchnąć, doświadczać akceptacji i bezpieczeństwa, aby w tych warunkach mogli  spokojnie  wzrastać i być sobą.

Materiały szkoleniowe przedstawione przez panią prowadzącą  i panel obszernych dyskusji w trakcie szkolenia pozwolił  na swobodne prace w grupach,  zadawanie pytań,  wyrażenie myśli i uczuć.


Szkolenie zakończyło się wręczeniem każdemu z uczestników Certyfikatu, wierząc przy tym, że wdrażając pozyskane  informacje w życie, pomogą nam rodzicom  w relacjach z Nastolatkiem,  a bibliotece  jako instytucji kulturalnej łatwiej dostosować ofertę do ich potrzeb i oczekiwań.
..............................................................

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Edukacji i Nauki Narodowe Centrum Kultury Biblioteka Narodowa Instytut Książki

 

Jak dogadać się z nastolatkiem

Utworzono dnia 15.09.2023, 12:56

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 468

W poprzednim miesiącu: 533

Wszystkich: 16340