Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Letni Piknik Literacki

Utworzono dnia 23.06.2023
Kochani, za nami Letni Piknik Literacki, pierwsze z wielu wydarzeń w naszej bibliotece w ramach projektu Blisko. Dzięki uprzejmości dyrekcji spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej. Zgromadziliśmy na nim około 150 dzieci z klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Curie- Skłodowskiej w Małkini Górnej , Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej , Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie, Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni, Szkoła Podstawowa w Orle!!! Ta liczba przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!
Po przywitaniu zebranych gości przez panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej, Annę Skonieczną-Zambroń nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, pt:”Ilustracja do opowiadania” do wybranego utworu Grzegorz Kasdepke. Spośród 78 prac, które napłynęły do biblioteki wyłoniono trzech laureatów, zaś wyróżniono 7 prac.
Oto lista zwycięzców:
I miejsce – Bartłomiej Mazur – kl. IIb
II miejsce – Hubert Rudnik – kl. IIb
III miejsce – Katarzyna Wojtyra klo. Ib
Wyróżnienia otrzymali:
Filip Ferenc (kl. I)
Natalia Zawistowska (kl. II)
Gracjan Godlewski (kl.I)
Jakub Piechowicz (kl.II)
Natalia Rudnik (kl. III)
Blanka Socik (kl.III)
Oliwier Pasztaleniec (kl. II)
Serdeczne gratulacje!

 
Po części oficjalnej na uczniów czekało wiele atrakcjiprowadzonych przez Kasia Visage - Katarzyna Bujakowska oraz harcerzy 14 Drużyna Harcerska "Sokoły" : m.in. zabawy z chustą, malowanie twarzy, poszukiwanie skarbu oraz fotobudka 360. Można było również uścisnąć dłoń Kapelusznikowi z „Alicji z Krainy Czarów”.
Gościem specjalnym pikniku był pisarz dla dzieci i młodzieży Pan Grzegorz Kasdepke. W humorystyczny i bardzo ciekawy sposób odpowiadał na liczne i dociekliwe pytania dziecięcej publiczności. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autografy.
Następną atrakcją był spektakl teatralny „Tuwim kontra Brzechwa” wystawiony przez młodych artystów ze Sceny Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej.
W oczekiwaniu na spektakl dzieci zajadały pyszny poczęstunek.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie osobom. Dziękujemy Panu Markowi Siedleckiemu z Mstrans przewóz za bezpieczny dowóz dzieci i wsparcie finansowe oraz Panu Wojtkowi Kruszewskiemu z Pizzeria Voyage za uraczenie dzieci pyszną pizzą. Dziękujemy wolontariuszom z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Maz, harcerzom, pedagogom ze Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej, uczestnikom pikniku i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejsze spotkanie odbyło się z takim rozmachem! To był dzień pełen wrażeń.
_____________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 468

W poprzednim miesiącu: 533

Wszystkich: 16340