Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Przedszkolaki w bibliotece

Utworzono dnia 11.05.2023

W dniach 8-11 maja mieliśmy przyjemność gościć grupy przedszkolne z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach literacko- plastycznych, które prowadziła Pani Bożena Lińska. Każda grupa wysłuchała opowiadania, a następnie dzieci wykonały tematyczne plakaty związane z nazwą poszczególnych grup . Z tego miejsca dziękujemy grupom i wychowawcom : Zajączki , Motylki, Biedronki, Niedźwiadki , Jeżyki, Wiewióreczki, Pszczółki, Żabki za tak liczne przybycie do Naszej Biblioteki i mile spędzony czas.

czytaj dalej... na temat: Przedszkolaki w bibliotece

"Książkowe koło fortuny"

Utworzono dnia 11.05.2023

10 maja w Filii Bibliotecznej w Prostyni odbyło się kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek. Tym razem w bibliotece gościli uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Prostyni. Po krótkiej rozmowie ma temat ulubionych książek, żeby pokazać, że w bibliotece wcale nie musi być poważnie i nudno, zaczęliśmy zabawę w "książkowe koło fortuny". Uczniowie super sobie radzili z odgadywaniem bajkowych tytułów, świetnie się przy tym bawiąc. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki. Dziękujemy za miłe spotkania.

czytaj dalej... na temat: "Książkowe koło fortuny"

Pasowanie na Czytelnika

Utworzono dnia 10.05.2023

9 i 10 maja w Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej i Filii Bibliotecznej w Prostyni odbyły się uroczyste pasowania uczniów klas ,,I” na czytelników Biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, do wypożyczania i czytania książek. Uczniowie zapoznali się z biblioteką, zasadami wypożyczania książek i dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książkami. Po złożonym ślubowaniu, pani dyrektor biblioteki Anna Skonieczna-Zambroń, dokonała pasowania na czytelnika i wręczyła dzieciom małe upominki.

czytaj dalej... na temat: Pasowanie na Czytelnika

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

Utworzono dnia 10.05.2023

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej odbył się jubileusz 95-lecia biblioteki. Podczas wydarzenia nasza Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej podpisała porozumienie o współpracy między Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, Ostrowskim Stowarzyszeniem ,,Ludzie z Pasją”. Podpisane porozumienie ma na celu cykliczną publikację oraz promocję pisma popularnonaukowego ,,ROCZNIK OSTROWSKI”.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Tygodnik Ostrołęcki.

czytaj dalej... na temat: POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

"Czytanie na dywanie" -

Utworzono dnia 10.05.2023

8 maja, w ramach akcji promującej czytelnictwo pod hasłem ,,Czytanie na dywanie" p.Iza z Filii Bibliotecznej w Prostyni odwiedziła przedszkolaków z Prostyni, a do Naszej placówki zawitały przedszkolaki z grupy "Zajączki".

czytaj dalej... na temat: "Czytanie na dywanie" -

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 09.05.2023

8 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza Biblioteka, mający na celu promocję czytelnictwa .
Jest to czas, w którym książnice otwierają się jeszcze bardziej  na swoich użytkowników.  My z tej okazji przygotowaliśmy wieczór poetycko - muzyczny z udziałem Pani Małgorzaty Zakrzewskiej oraz Pana Miłosza Podbielskiego, oraz wystawę prac malarskich Pani Marii Szulęckiej.

czytaj dalej... na temat: XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Informacja!

Utworzono dnia 08.05.2023

Spektakl "Freda i Zuza" w OSP Małkinia Górna

Utworzono dnia 08.05.2023

Kochani Miłośnicy Słowa i nie tylko!  Co powiecie na teatr? Już niebawem w Małkini! 

Mamy zaszczyt zaprosić Was na zabawny spektakl pt. "Freda i Zuza" w reżyserii Magdaleny Wołłejko! Na scenie Lucyna Malec i Magdalena Wołłejko oraz gościnnie on-line: Tomasz Stockinger, Paweł Wawrzecki, Elżbieta Zającówna, Marek Siudym i inni!!

Czas: 22.05.2023 r., godz.18.00
Miejsce: Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Małkini Górnej.  
Cena biletu: 60 zł
Bilety do nabycia w naszej bibliotece od poniedziałku! Nie ma możliwości rezerwacji miejsc. Ilość miejsc ograniczona! Spektakl skierowany jest do osób dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na Facebooku

czytaj dalej... na temat: Spektakl "Freda i Zuza" w OSP Małkinia Górna

Konkurs plastyczny - "Strażak w akcji czytelniczej"

Utworzono dnia 05.05.2023
Kochani wiemy jak trudny i niebezpieczny jest zawód strażaka.
Ogłaszamy konkurs plastyczny pt:. ,,Strażak w akcji czytelniczej’’.
Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych tematem bezpieczeństwa, promowanie właściwej postawy w przypadku wystąpienia zagrożenia, zainteresowanie dzieci działalnością straży pożarnej, kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki plastycznej, rozwijanie zdolności manualnych dzieci.
Prace należy składać do 22 maja do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej .Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody .

A Wam kochani Strażacy z okazji święta składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za odwagę, poświęcenie i stałą gotowość
do ratowania życia i mienia.
 
Konkurs Dla dzieci w wieku 5 do 10 lat strażak w akcji czytelniczej technika prac  dowolna prace konkursowe należy składać  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej od 5 maja do 22 maja zapraszamy do udziału
 
 
 
czytaj dalej... na temat: Konkurs plastyczny - "Strażak w akcji czytelniczej"

Wystawa prac malarskich

Utworzono dnia 05.05.2023

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Godziny otwarcia

           

           

             

Zegar

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 101

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 43

W poprzednim miesiącu: 512

Wszystkich: 9367