Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Spotkanie z przedszkolakami

Utworzono dnia 15.05.2024

14 maja odbyło się spotkanie z przedszkolakami z grupy Żabki, zaś 15 maja gościli u nas dzieci z klas 0: Pszczółki i Motylki z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej.

Spotkania zaczęliśmy od głośnego czytania krótkich opowieści, które wciągnęły maluchy od pierwszej chwili. Po rozgrzewce literackiej przyszedł czas na zagadki. Z wielkim zainteresowaniem odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki, co sprawiło im wiele radości.
Na koniec spotkań wspólnie wykonaliśmy plakat przedstawiający dmuchawce na łące .
Dzieciaki były podekscytowane możliwością tworzenia i malowania, a efekt naszej pracy był naprawdę piękny.
​Wszystkie dzieci wyszły z biblioteki uśmiechem na twarzy i garścią nowych doświadczeń literackich. To było naprawdę inspirujące spotkanie!

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z przedszkolakami

Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem - Zaproszenie

Utworzono dnia 15.05.2024

Drodzy Czytelnicy!
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników literatury na niezapomniane spotkanie  autorskie z  Marcelem Woźniakiem o godz. 17.00 w Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej!  

Marcel Wożniak, pisarz i dziennikarz, doktor nauk humanistycznych. Stworzył trylogię kryminalnej Powtórka, Mgnienie i Otchłań o toruńskim detektywie Leonie Brodzkim. Kontynuacja tej serii, powieść Most nad wzburzoną wodą z Janem Samborem w roli głównej, jest jego dziesiątą książką.
Urodzony w roku 1984 w Kwidzynie, dwie dekady życia spędził na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor pierwszej biografii Leopolda Tyrmanda, w gronie Books From Poland 2020 Instytutu Książki z książką Tyrmand. Pisarz o białych oczach. Tropiąc historię Tyrmanda odwiedzł San Francisco, Chicago, Nowy Jork, Wilno, Frankfurt nad Menem, a nawet Moskwę. Twórca opowiadań kryminalnych i powieści wojennych Egzekutor i Rzeźnik z Lyonu. Trzykrotny laureat stypendium kulturalnego Prezydenta Torunia oraz stypendium kulturalnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor scenariuszy filmów dokumentalnych i seriali, m. in. Na wspólnej. Fan Hermanna Hessego, Georges'a Pereca i pistacji.

Marcel Woźniak
 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem - Zaproszenie

Warsztaty drukarskie zrealizowane w ramach projektu "Partnerstwo dla książki"

Utworzono dnia 15.05.2024

13 maja pan Michał Sikora wraz z żoną Beatą z Pracowni dawnych zawodów przeprowadzili w naszej bibliotece warsztaty drukarskie, które były zrealizowane w ramach projektu "Partnerstwo dla książki" - Od spotkania do czytania.
Uczestnicy warsztatów zapoznali się z historią drukarstwa, poznali jakie znaczenie ma wynalezienie druku dla rozwoju kultury oraz jakie jest praktyczne zastosowanie tradycyjnych technik drukarskich we współczesnym świecie. Mieli, też okazję zapoznać się z procesem tworzenia matrycy.
Samodzielnie wykonali matrycę kota  z myszą  , którą następnie odbili na prasie drukarskiej oraz wykonali odbitkę pawia metodą druku wypukłego.
Prowadzący warsztaty byli ubrani w stroje epoki, pani Beata  miała na sobie strój z XIV wieku, zaś pan Michał zaprezentował strój z XVIII wieku, co dodatkowo przybliżyło uczestnikom atmosferę historycznych pracowni drukarskich.
Była to doskonała okazja dla do poznania tajników dawnego rzemiosła  drukarskiego.

Serdecznie dziękujemy  za udział w warsztatach. A już 24 maja zapraszamy na warsztaty garncarskie! Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników dawnego rzemiosła.

................................................................................
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.


 

czytaj dalej... na temat: Warsztaty drukarskie zrealizowane w ramach projektu "Partnerstwo dla książki"

Powodzenia Ósmoklasiści!

Utworzono dnia 14.05.2024
Drodzy Ósmoklasiści!
Życzymy Wam powodzenia na egzaminach.
Trzymamy za was kciuki!

Powodzenia ósmoklasiści

czytaj dalej... na temat: Powodzenia Ósmoklasiści!

Dyplom Małego Czytelnika

Utworzono dnia 14.05.2024

Kolejny dyplom z programu "Mała książka - wielki człowiek" został wręczony czytelniczce Aleksandrze, która uzbierała komplet naklajek.

Serdecznie gartulujemy!

Zapraszamy dzieci z rocznika 2018 - 2021 do udziału w akcji.

Dziewczynka z dyplomem i książką w dłoniach

 

czytaj dalej... na temat: Dyplom Małego Czytelnika

,,Szukając dobrych słów- warsztaty pisarskie i teatralne’’- cz.I realizacji Inicjatywy Oddolnej

Utworzono dnia 13.05.2024

Drodzy Czytelnicy!

Za nami realizacja inicjatywy oddolnej  Cz.I ,,Szukając dobrych słów- warsztaty pisarskie i teatralne’’  w ramach konkursu z programu BLISKO.

9 maja w Szkole Podstawowej im. ks.Jana Twardowskiego w Glinie odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z naszej gminy, organizowane w ramach inicjatywy oddolnej „ Szukając dobrych słów – warsztaty pisarskie i teatralne”.

Prowadzone były przez doświadczonego aktora p. Rafała Swaczynę
 i skupiały się na różnych technikach aktorskich, ćwiczeniach głosowych i ruchowych oraz improwizacji. Uczestnicy warsztatów mieli okazję rozwijać swoje zdolności aktorskie, kreatywność, wyobraźnię oraz umiejętność pracy w grupie. Dzięki zaangażowaniu p. Rafała i uczestników warsztaty okazały się nie tylko edukacyjnym, ale także bardzo inspirującym i ciekawym doświadczeniem.

Dziękujemy wnioskodawczyniom ze Szkoły Podstawowej im.ks. Jana Twardowskiego w Glinie i wszystkim Uczniom za udział w warsztatach teatralnych.

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie, które odbędzie się 20 maja - szczegóły już wkrótce.


_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego| Narodowe Centrum Kultury| NPRCz 2.0 | Biblioteka Narodowa
 

czytaj dalej... na temat: ,,Szukając dobrych słów- warsztaty pisarskie i teatralne’’- cz.I realizacji Inicjatywy Oddolnej

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

Utworzono dnia 13.05.2024

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury na spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie Skłodowskiej w Małkini Górnej, 17 maja o godz.14.00. Wstęp wolny.

Będzie to doskonałą okazja do poznania autorki i jej książęk oraz do porozmawiania o jej twórczości.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!
..............................................................................................
Spotkanie realizowane w ramach Inicjatywy Oddolnej ,,Przemocy mówimy NIE’’
Dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu RozwojuCzytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025, Kierunek interwencji 4.1.
BLISKO - Biblioteka|Lokalność|Inicjatywy|Społeczność|Kooperacja|Oddolność
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegoy | Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0 | Biblioteka Narodowa

 C Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Yoo. 2.0 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ WRAZ ZE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W MAŁKINI GÓRNEJ. W RAMACH INICJATYWY ODDOLNEJ PRZEMOCY MÓWIMY NIE" DOFINANSOWANEJ ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH REALIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJUCZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025, KIERUNEK INTERWENCJI 4.1. BLISKO-BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ KOOPERACJA ODDOLNOŚĆ ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z OLGA RUDNICKĄ 17 MAJA 2024R. GODZ. 14:00  SZKOŁA SZKOŁA PODSTAWOWA NR.1 IM. MARII CURIE- SKŁODOWSKIEJ W MAŁKINI GÓRNEJ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 20 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Mini Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 20 lat 2021-2025 NARODOWE CENTRUM KULTURY

czytaj dalej... na temat: Zaproszenie na spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

Świętowanie Dnia Bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej!

Utworzono dnia 10.05.2024

Drodzy  Czytelnicy,
W dniu 8 maja, obchodziliśmy  Święto Bibliotekarza i Bibliotek.  Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Małkinia Górna Pan Dariusz Rafalik oraz  Sekretarz Gminy Pan Cezary Pietrzak.

Wyrazem uznania dla naszej pracy było przekazanie nam pamiątkowego dyplomu oraz kwiatów  za  wkład w promowanie czytelnictwa i kultury w naszej  gminie.

Życzenia i podziękowania za współpracę  złożyła swoim pracownikom również pani Anna Skonieczna - Zambroń Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej.

Dzięki wizycie Pana Wójta i Pana Sekretarza poczuliśmy się docenieni i wsparci w naszych wysiłkach na rzecz biblioteki i czytelnictwa.

Po spotkaniu w bibliotece,  udaliśmy się na powiatowe obchody Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy organizowane przez Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej  w Ostrowi Mazowieckiej.

czytaj dalej... na temat: Świętowanie Dnia Bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej!

Pasowanie na Czytelnika

Utworzono dnia 10.05.2024

9 i 10 maja w naszej bibliotece odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych ze: Szkoły Podstawowej Nr1 w Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej w Orle, Szkoły Podstawowej w Prostyni oraz Szkoły Podstawowej w Kiełczewie.
Pasowanie na czytelnika to uroczyste wydarzenie, które ma na celu wprowadzenie dzieci do świata książek i czytania.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom historię książki, dzieje bibliotek oraz w krótkim przedstawieniu zapoznała dzieci z prośbami książki. 
Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Każdy pierwszoklasista od tej pory stał się prawowitym czytelnikiem, a  w dowód tego otrzymał zakładkę i upominek.

czytaj dalej... na temat: Pasowanie na Czytelnika

Przedszkolaki w bibliotece

Utworzono dnia 09.05.2024

8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z grup: Wiewiórki, Zajączki i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej.
 
Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowieści czytanych przez bibliotekarkę, a następnie wykonały kolorowy plakat oraz miały okazję zapoznać się z różnymi książkami dostępnymi w bibliotece.


Dzieci były zachwycone wizytą, a my jako pracownicy biblioteki byliśmy zadowoleni z możliwości przekazania im wiedzy i rozwijania ich zainteresowań czytelniczych.

To był naprawdę udany dzień pełen radości i edukacji!

czytaj dalej... na temat: Przedszkolaki w bibliotece

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 468

W poprzednim miesiącu: 533

Wszystkich: 16340