Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Dyplom Małego Czytelnika

Utworzono dnia 15.11.2022
Gabrysia i Mikołaj uzbierali 10 naklejek w ramach projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek" i odebrali dyplomy wraz z nowymi wyprawkami. Serdecznie gratulujemy.
czytaj dalej... na temat: Dyplom Małego Czytelnika

Bajkowy kogiel - mogiel

Utworzono dnia 04.11.2022
„Bajkowy kogiel – mogiel” Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, w te obchody włączyła się również Gminna Biblioteka w Małkini Górnej. Podczas czwartkowych zajęć bibliotecznych 3 listopada dzieci wysłuchały opowieść o przygodach ulubionych Smerfów pt. „Smerfowa zupa”, następnie kolorowały kolorowanki z ulubionym bohaterem swojej bajki. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek, rozwiązując bezbłędnie zagadki. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy umysłowej, ruchowej oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych. Te spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości o czym świadczyły roześmiane buzie.
czytaj dalej... na temat: Bajkowy kogiel - mogiel

Pani Iza - wróżka z Filii Biblioteki z wizytą u przedszkolaków i najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im . Jana Pawła II w Prostyni.

Utworzono dnia 04.11.2022
3 listopada bibliotekarka pani Izabela Dziewulska z Filii Bibliotecznej w Prostyni odwiedziła przedszkolaki z grup Smyki, Pszczółki i Prymuski oraz uczniów klas I-III. Przebrana za wróżkę, czytała dzieciom opowiadania: " Bajkowe zamieszanie" oraz "Wielką wyprawę Mumików". W szkole i przedszkolu było inaczej niż zwykle. Były królewny, koty w butach, spidermeny, batmany i wielu innych bohaterów z bajek, za których przebrali się uczniowie i nauczyciele z okazji Dnia Postaci z bajek. Po wspólnym czytaniu, wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej gdzie odbył się wspaniały bal.
czytaj dalej... na temat: Pani Iza - wróżka z Filii Biblioteki z wizytą u przedszkolaków i najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im . Jana Pawła II w Prostyni.

Z wizytą u przedszlolaków.

Utworzono dnia 04.11.2022
W słoneczny poranek 3 listopada bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej odwiedziła dzieci z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z klasyką światowych bajek z okazji Dnia Postaci z bajek, które przypada 5 listopada. I tak najmłodsze dzieci – 3 latki wysłuchały bajeczki pt. : „Czerwony Kapturek” oraz „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki z grup czterolatków słuchały bajek o „Kopciuszku” i „Brzydkim kaczątku”. Natomiast dla pięciolatków przygotowane zostały bajki o przygodach Pinokia i Calineczki. Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a maluchy z dużym zaciekawieniem śledziły każde fragmenty czytanych bajek.
czytaj dalej... na temat: Z wizytą u przedszlolaków.

Plan zajęć z dziećmi - Listopad 2022 r.

Utworzono dnia 31.10.2022

Informacja!

Utworzono dnia 26.10.2022

Wizyta przedszkolaków bibliotece

Utworzono dnia 26.10.2022

Tematem wizyty maluchów była złota polska jesień i jej oznaki. Wprowadzeniem do zagadnienia było krótkie opowiadanie pt. „Jesień” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.

 

czytaj dalej... na temat: Wizyta przedszkolaków bibliotece

Podziękowanie

Utworzono dnia 26.10.2022

Za uczestnictwo w akcji  Narodowego Czytania, Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej otrzymała od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej list z podziękowaniem oraz okolicznościowy egzemplarz ''Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

czytaj dalej... na temat: Podziękowanie

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Utworzono dnia 24.10.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Do udziału zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym z roczników 2016 - 2019 r.

czytaj dalej... na temat: „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Zajęcia czwartkowe - "Barwy Jesieni"

Utworzono dnia 21.10.2022

Tematem zajęć bibliotecznych, które odbyły 20 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej była Jesień

czytaj dalej... na temat: Zajęcia czwartkowe - "Barwy Jesieni"

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Imieniny

Godziny otwarcia

 

Zegar

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 99

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 64

W poprzednim miesiącu: 403

Wszystkich: 7519