Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty dziennikarskie i spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem

Utworzono dnia 16.05.2024

15 maja młodzież z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej wzięła udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez znanego dziennikarza i pisarza Marcela Woźniaka, w ramach inicjatywy oddolnej „Męskie czytanie”.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe zasady dziennikarstwa, jak również tajniki pracy redakcyjnej.

Marcel Woźniak podzielił się swoimi doświadczeniami z branży medialnej i opowiedział o wyzwaniach, z jakimi muszą zmierzyć się dziennikarze na co dzień. Udzielił wskazówek jak pisać artykuły prasowe, jak dbać o wiarygodność informacji oraz jak rozmawiać z osobami zainteresowanymi tematem.

Podczas warsztatów młodzież miała również okazję spróbować swoich sił w praktyce, pisząc krótki artykuł na wybrany temat.

Warsztaty były nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również inspiracją dla młodzieży do dalszego rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie dziennikarstwa, poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności, które mogą przydać im się w przyszłości.

Po południu Marcel Woźniak poprowadził spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej. Opowiadał o swojej twórczości, warsztacie i urokach bycia pisarzem.

Na spotkaniu rozdane zostały nagrody dla Najaktywniejszego Czytelnika 2023/2024 roku. Zwycięzcom gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w tym niesamowitym spotkaniu autorskim. Dziękujemy także panu Marcelowi za podzielenie się z nami swoją wiedzą i pasją. To była ogromna przyjemność gościć tak utalentowanego autora.

A już dziś zapraszamy Was na kolejne wydarzenia w naszej bibliotece.

.........................................
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego| Narodowe Centrum Kultury| NPRCz 2.0 | Biblioteka Narodowa

Marcel Woźniak

Utworzono dnia 16.05.2024, 13:23

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 152

W tym miesiącu: 317

W poprzednim miesiącu: 539

Wszystkich: 16728