Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Zapraszamy na warsztaty teatralne dla dorosłych z Rafałem Swaczyną

Utworzono dnia 06.06.2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej wraz ze Szkołą Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie zapraszają serdecznie na warsztaty teatralne z Rafałem Swaczyną, które odbędą się 10 czerwca 2024 r. w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej.

Pierwszy blok tematyczny rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 16:30.
Drugi blok tematyczny odbędzie się od 17:00 do 19:30.


To doskonała okazja do rozwijania swoich umiejętności aktorskich i poznawania tajników sztuki teatralnej.

Nie przegap tej wyjatkowej okazji!

Zapraszamy!
  WSTĘP WOLNY  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 O GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ WRAZ ZE SZKOŁA PODSTAWOWA IM.KS. JANA TWARDOWSKIEGO W GLINIE W RAMACH INICJATYWY ODDOLNEJ „SZUKAJĄC DOBRYCH SŁÓW - WARSZTATY PISARSKIE I TEATRALNE" DOFINANSOWANEJ ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH REALIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJUCZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025, KIERUNEK INTERWENCJI 4.1. BLISKO - BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ KOOPERACJA ODDOLNOŚĆ ZAPRASZAJĄ NA WARSZTATY TEATRALNE Z RAFAŁEM SWACZYNĄ 10 CZERWCA 2024R I BLOK TEMATYCZNY OD GODZ. 14:00 DO 16:30 I BLOK TEMATYCZNY OD GODZ. 17:00 DO 19:30 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ N Yo.. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 NARODOWE CENTRUM KULTURY

Realizacja w ramach Inicjatywy Oddolnej "Szukając dobrych słów..."
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

czytaj dalej... na temat: Zapraszamy na warsztaty teatralne dla dorosłych z Rafałem Swaczyną

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Utworzono dnia 06.06.2024

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z redaktorami zbiorów tekstów słynnych muzyków Grzegorza Ciechowskiego z zespołu REPUBLIKA i Piotra Łuszcza pseud. MAGIK z zespołu PAKTOFONIKA, które odbędzie się 14 czerwca o godz. 17.00 w naszej bibliotece.

Rafał Skonieczny i Marcin Jurzysta opowiedzą o pracy nad zbiorami tekstów oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat twórczości tych wybitnych artystów.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i literatury. Nie możecie tego przegapić!

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0  GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ WRAZ Z ZESPOŁEM SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W MAŁKINI GÓRNEJ W RAMACH INICJATYWY ODDOLNEJ ,,MĘSKIE CZYTANIE'. ORGANIZUJĄ SPOTKANIE AUTORSKIE Z REDAKTORAMI ZBIORÓW TEKSTÓW SŁYNNYCH MUZYKÓW GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO Z ZESPOŁU REPUBLIKA ORAZ PIOTRA ŁUSZCZA PSEUD.MAGIK Z ZESPOŁU PAKTOFONIKA RAFAŁ SKONIECZNY. 14 CZERWCA 2024R. GODZ.17:00  The SMARCIN JURZYSTA GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ UL. BIEGAŃSKIEGO 3 WSTĘP WOLNYI Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 NARODOWE CENTRUM KULTURY

Realizacja w ramach Inicjatywy Oddolnej"Męskie czytanie"
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

czytaj dalej... na temat: Zaproszenie na spotkanie autorskie

Czerwony Kapturek w bibliotece- relacja

Utworzono dnia 05.06.2024

Za nami  cz.II realizacji Inicjatywy Oddolnej "Czytaj z Nami"

W dniu 4 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej w Orle, w naszej bibliotece przedstawiły bajkę pt. "Czerwony Kapturek" dla dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Małkinia Górna.

Przedszkolaki siedziały skupione wokoło, słuchając uważnie historii przedstawionej przez swoich starszych kolegów. Patrzyły z zaciekawieniem na aktorów, którzy przeżywali emocje i przygody tej znanej baśni, a scenografia bajki przeniosła dzieci w bajkowy świat pełen magii i przygód.
Po zakończeniu przedstawienia, dzieci z przedszkola nagrodziły aktorów gromkimi brawami i oklaskami. Były zachwycone występem aktorów i na pewno na długo zapamiętają tę magiczną historię. A starsze dzieci były dumne z siebie, że mogły zainspirować swoich młodszych kolegów do poznawania baśni i historii.
Był to z pewnością niezapomniany dzień dla nas wszystkich!


Zrealizowano w ramach 
Inicjatywy Oddolnej "Czytaj z Nami"
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 

czytaj dalej... na temat: Czerwony Kapturek w bibliotece- relacja

Wycieczka do Warszawy uczniów ze szkoły Podstawowej w Orle

Utworzono dnia 05.06.2024

Za nami realizacja  cz. I Inicjatywy Oddolnej "Czytaj z Nami" z programu BLISKO

23 maja 2024 r. uczniowie klas I - VII ze Szkoły Podstawowej w Orle wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównymi atrakcjami wyjazdu była wizyta w Teatrze Rampa oraz w Muzeum Książki Dziecięcej. 
Realizując założenia wycieczki, uczniowie obejrzeli interaktywny spektakl pt. „Mały Syrenek”. Ta komediowa baśń muzyczna przeniosła wszystkich widzów w świat fantazji i pozwoliła przyjrzeć się zmaganiom dzieci, rodziców i nauczycieli o dobrą atmosferę w szkole. W finale tej opowieści, wraz z aktorami odbyliśmy podróż do królestwa lektur i baśni.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Książki Dziecięcej- Izbę Pamięci Marii Kownackiej. W dawnym mieszkaniu poetki, dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, podczas której została przybliżona im twórczość Marii Kownackiej. Mogli również podziwiać jej księgozbiory [oraz zgromadzone liczne przedmioty osobiste, zdjęcia, notatki, a także lalki teatralne.


Zrealizowano w ramach Inicjatywy Oddolnej "Czytaj z Nami"
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Warszawy uczniów ze szkoły Podstawowej w Orle

Dyplom Małego Czytelnika

Utworzono dnia 04.06.2024

Dyplomy Małego Czytelnika z Projektu Mała Książka - Wielki Człowiek otrzymali: Wituś i Helenka.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy dzieci z rocznika 2018-2021 do udziału w projekcie.


 

czytaj dalej... na temat: Dyplom Małego Czytelnika

Warsztaty fotograficzne w bibliotece - relacja

Utworzono dnia 04.06.2024

W poniedziałek 3 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez profesjonalnego fotografa p. Adama  Zyśka, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą z Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać podstawy fotografii oraz techniki robienia zdjęć i doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Było to bardzo ciekawe i pouczające wydarzenie, które pozwoliło nam lepiej poznać świat fotografii.

____________________________
Zrealizowano w ramach projektu BLISKO
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

czytaj dalej... na temat: Warsztaty fotograficzne w bibliotece - relacja

CZERWONY KAPTUREK zaprasza do biblioteki!

Utworzono dnia 03.06.2024

CZERWONY KAPTUREK zaprasza do naszej biblioteki!

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej wspólnie ze Szkołą Podstawową w Orle serdecznie zapraszają na spektakl teatralny pt. ,,Czerwony Kapturek''
KIEDY? - 4 czerwca o godz. 9.30 
GDZIE? - Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Przenieśmy się razem w bajkowy świat!

  WSTĘP WOLNY Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 O GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ WRAZ ZE SZKOŁA PODSTAWOWĄ W ORLE 99 W RAMACH INICJATYWY ODDOLNEJ CZYTAJ Z NAMI". DOFINANSOWANEJ ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH REALIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJUCZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025, KIERUNEK INTERWENCJI 4.1. BLISKO - BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ KOOPERACJA ODDOLNOŚĆ ORGANIZUJĄ SPEKTAKL PT:,,CZERWONY KAPTUREK' W WYKONANIU UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ORLE DLA PRZEDSZKOLAKÓW 4 CZERWCA 2024R. GODZ. 9:30 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ Y... Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 NARODOWE CENTRUM KULTURY
Realizacja w ramach Inicjatywy Oddolnej "Czytaj z nami"
_____________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

czytaj dalej... na temat: CZERWONY KAPTUREK zaprasza do biblioteki!

Kody LEGIMI - czerwiec 2024

Utworzono dnia 31.05.2024

Drodzy Czytelnicy!

    Zapraszamy Was  po nowe  kody Legimi 
                                na miesiąc CZERWIEC 2024.

                                  Liczba kodów ograniczona!
               Kody otrzyma  Aktywny Czytelnik naszej placówki.

Aktywny Czytelnik to taki, który raz w miesiącu wypożyczy minimum 2 książki z naszej bogatej kolekcji.
Mamy nadzieję, że znalezienie interesujących pozycji na platformie Legimi  oraz książki z naszej biblioteki umilą Wam wiosenne wieczory.

Życzymy miłego czytania i cieszymy się, że możemy zapewnić Wam dostęp do tak szerokiej gamy literatury!

Zapraszamy  Was do skorzystania z naszej oferty.

  DRODZY CZYTELNICYJ MAMY NOWE KODY LEGIMI NA MIESIĄC CZERWIEC (LICZBA OGRANICZONA)

czytaj dalej... na temat: Kody LEGIMI - czerwiec 2024

Życzenia na DZIEŃ DZIECKA

Utworzono dnia 31.05.2024

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich DZIECI z okazji ich święta!
Niech każdy dzień będzie pełen radości, uśmiechu i zabawy.
Życzymy Wam, Drogie Dzieci, spełnienia marzeń i wielu wspaniałych przygód! 

 

DZIEŃ DZIECKA

czytaj dalej... na temat: Życzenia na DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy na unikalne warsztaty z projektowania gry terenowej

Utworzono dnia 31.05.2024


Szukasz niezapomnianej przygody pełnej tajemnic i wyzwań? Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy unikalne warsztaty z projektowania gry terenowej oraz grę terenową na terenie gminy Małkini Górnej, opartej  na legendzie o Małkini! 

Kiedy? 5 i 6 czerwca 2024, od godziny 9:00
Gdzie? Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej 


- Pierwszego dnia czekać będzie na Was szkolenie „Jak opracować grę” oraz zaplanowanie koncepcji gry.
- Drugiego dnia z kolei czeka na Was emocjonująca gra terenowa!

 Nauka w praktyce, współpraca w zespole oraz wiele atrakcji – wszystko to czeka na Was podczas naszych warsztatów i gry terenowej.
..............................................

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 WSTĘP WOLNY! Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MAŁKINI GÓRNEJ ZAPRASZA MŁODZIEŻ NA WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA GRY TERENOWEJ I UDZIAŁ W GRZE TERENOWEJ 5-6 CZERWCA 2024R. 5 CZERWCA WARSZTATY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O GODZINIE 9:00 6 CZERWCA WARSZTATY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O GODZINIE 9:00 Yo.. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 NARODOWE CENTRUM KULTURY

czytaj dalej... na temat: Zapraszamy na unikalne warsztaty z projektowania gry terenowej

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 152

W tym miesiącu: 319

W poprzednim miesiącu: 539

Wszystkich: 16730