AKTUALNOŚCI, strona 51:
Wernisaż wystawy malarstwa Pana Andrzeja Ryszarda Kongiel

W poniedziałek 18 września nasza biblioteka gościła w prostyńskim Klubie Senior+, gdzie odbywał się wernisaż wystawy malarstwa Pana Andrzeja Ryszarda Kongiel pt:"Czarownice i Diabły Prostyńskie z Łysej Góry".
Pan Andrzej, postać niezwykle barwna i ciekawa, artysta ludowy od lat zajmuje się rysunkiem, malarstwem i rzeźbą.
Wystawa składa się z dwóch części. W pierwszej, Moje życie - zgromadzeni goście mogą podziwiać obrazy wykonane techniką kolażu, w drugiej części - czarownice i diabły wykonane techniką kolażu z użyciem papieru mache.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie a Panu Andrzejowi gratulujemy i życzymy dużo zdrowia.
"Budowanie oferty kulturalnej i animacyjnej dla seniorów w bibliotece" - szkolenie

18 września w naszej bibliotece odbyło się kolejne już szkolenie w ramach projektu Blisko: "Budowanie oferty kulturalnej i animacyjnej dla seniorów w bibliotece". Bardzo ciekawie poprowadziła je dla nas profesjonalista w tej dziedzinie. Dowiedzielismy się więcej o potrzebach seniorów, ich oczekiwaniach i metodach pracy. Dostaliśmy solidny zasób wiedzy i pomysłów, co pozwoli nam łatwiej dostosować ofertę biblioteczną do ich potrzeb.
.............................................
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Edukacji i NaukiNarodowe Centrum KulturyInstytut Książki Biblioteka Narodowa NPRCz 2.0
czytaj dalej... na temat: "Budowanie oferty kulturalnej i animacyjnej dla seniorów w bibliotece" - szkolenie
Marek Lechowicz w naszej bibliotece

W piątek 15 września w naszej bibliotece gościliśmy pana Marka Lechowicza, scenarzystę, literata, dramaturga i reżysera filmu „Wygrać z przeznaczeniem”. Film przedstawia przejmującą historię 733 polskich dzieci, które po deportacji na Syberię trafiły do Nowej Zelandii.
Po projekcji filmu rozpoczęła się ciekawa dyskusja poruszająca bardzo trudne tematy związane z losem człowieka w czasie wojny. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Pan Marek opowiadał również o swojej twórczości literackiej, w tym o swojej najnowszej książce „Dzieci oceanu”.
Bardzo dziękujemy panu Markowi za przyjęcie zaproszenia i przemiłe popołudnie.
A my zapraszamy Was Kochani do naszej biblioteki, ponieważ zarówno autorski film, jak i książka Pana Lechowicza będą do wypożyczenia już niebawem!
„Jak dogadać się z nastolatkiem – warsztat z budowania relacji”-szkolenie

13 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej odbyło się szkolenie w ramach projektu BLISKO „Jak dogadać się z nastolatkiem – warsztat z budowania relacji”.
W szkoleniu udział wzięli pracownicy naszej biblioteki oraz bibliotekarka z sąsiedniej gminy, pedagodzy i nauczyciele ze szkół gminy Małkinia Górna, a także zainteresowani tematem rodzice.
14 września - Dzień Walki z Wypaleniem Zawodowym

14 września - Dzień Walki z Wypaleniem Zawodowym powstał przy kampanii społecznej - Wypalenie Zawodowe na Celowniku, która zorganizowana została przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Wypalenie zawodowe może dotyczyć zarówno młodszych, jak i starszych pokoleń. Może definiować je: emocjonalne wyczerpanie, cynizm i depersonalizacja lub obniżone poczucie dokonań osobistych. Obecnie Wypalenie Zawodowe jest zjawiskiem coraz częstszym, a jego skutki dotykają coraz większą liczbę osób.
Zapraszamy do skorzystania z naszego księgozbioru, znajdziecie tam mnóstwo poradników związanych z tą tematyką, radzeniem sobie ze stresem, emocjami i wiele innych cennych pozycji, które pomogą nam odzyskać radośc z pracy i rozpalić naszą kreatywność.
Nowości wydawnicze -dofinansowano ze środków finansowych MKiDN w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 .

Drodzy Czytelnicy!
Nowości wydawnicze w naszej bibliotece. Zapraszamy do skorzystania z naszego księgozbioru.
Zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. częściowo są już opracowane i czekają na Was w bibliotece. Pozostałe zakupione nowości są w trakcie opracowywania. O ich dostępności będziemy Was informować na stronie www biblioteki oraz facebooku.
………………………………………..
Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej w 2023 roku otrzymała dofinansowanie w kwocie 13.462 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/ lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1. Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0 ”.
czytaj dalej... na temat: Nowości wydawnicze -dofinansowano ze środków finansowych MKiDN w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 .Informacja!

Szanowni Państwo!
Już 15 września 2023 r. o godz. 17.00 (piątek) spotykamy się w naszej bibliotece na spotkaniu autorskim z Markiem Lechowiczem – reżyserem, dramaturgiem, scenarzystą.
Nie może Was zabraknąć. Do zobaczenia!
Jednocześnie przypominamy, że 15 września 2023 r. mija termin przyjmowania prac konkursowych na scenariusz sztuki teatralnej „Legenda o Małkini”.
Spieszcie się. Nagrody czekają!
Narodowe Czytanie 2023 w Małkini Górnej

10 września 2023 roku na placu przed Gminną Biblioteką Publiczną w Małkini Górnej odbyła 12. ogólnopolska akcja Narodowego Czytania
Pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej promowaliśmy czytelnictwo , ale też przypominaliśmy sobie najwybitniejsze dzieła literatury polskiej. Lekturą tegorocznej edycji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
W tej odsłonie Narodowego Czytania gościem specjalnym był pan Tomasz Stockinger (aktor teatralny i filmowy), który wprowadził zebranych uczestników Narodowego Czytania w świat małżeńskich perypetii z udziałem Benedykta i Emilii.