AKTUALNOŚCI, strona 36:
Wyjazd dzieci do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokim Mazowieckim
Oglądaliśmy sztukę teatralną pt."Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" ,wystawioną przez aktorów Teatru Aktora i Lalek z Łomży, w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokim Mazowieckiem.
Przedstawienie okazało się niezwykle barwne, pełne humoru i emocji. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także wciągnęły się w historię i losy bohaterów i żywo reagowały na grę aktorską. Spektakl był doskonale przygotowany, a aktorzy zaangażowani w swoje role.
Wycieczka była doskonałą okazją do rozrywki i integracji, dzięki niej dzieci mogły przeżyć niezwykłą teatralną przygodę.
...............................
Zrealizowano w ramach projektu BLISKO
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Edukacji i Nauki Narodowe Centrum Kultury Biblioteka Narodowa Instytut Książki.
Uroczyste wręczenie nagród
Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród Laureatom konkursu na scenariusz sztuki teatralnej "Legenda o Małkini".
Serdecznie gratulujemy p. Piotrowi Kotowskiemu zajęcia I miejsca oraz p. Agnieszce Wróblewskiej za zajęcie II miejsca. Nagrody zostały wręczone przez
p. dyrektor biblioteki oraz jury w składzie p. Marka Lechowicza i p. Rafała Swaczyny.
W trakcie spotkania, Jury wyraziło bardzo pozytywną opinię na temat nagrodzonych prac, życząc autorom dalszych sukcesów w pisaniu tak trudnych tekstów.
Pani dyrektor biblioteki poinformowała również wszystkich zgromadzonych, że praca, która zajęła I miejsce, zostanie wystawiona przed szerszą publicznością w 2024 roku.
Tego wyjątkowego dnia mieliśmy również przyjemność gościć wspaniały zespół jazzowy KADETTE, który uświetnił nasze popołudniowe spotkanie swoimi autorskimi
i nie tylko aranżacjami oraz wykonaniem utworów na perkusji, kontrabasie i pianinie.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspólną celebrację twórczości.
Było to wspaniałe spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
................................
Zrealizowano w ramach projektu BLISKO.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Edukacji i Nauki Narodowe Centrum Kultury Biblioteka Narodowa Instytut Książki.
Warsztaty dla Kobiet
Witajcie! Mamy dla Was świetną informację!
Nasza biblioteka organizuje warsztaty dla kobiet, 27.10.2023r (piątek) godz.17:00 ,
które pomogą w odkryciu waszej kobiecej energii, nauczyć się metod relaksacji i poprawić samopoczucie oraz dobrostan psychiczny.
Warsztaty będą prowadzone przez Wybitne KOBIETY- profesjonalistki ze swoich dziedzin!
Magdalena Kopańska - Tobiasz – psycholog
Aleksandra Peterson - terapeutka naturalna, pisarka
Beata Deluga - fizjoterapeutka uroginekologiczna
WSTĘP jest całkowicie darmowy! Jeśli jesteście Drogie Panie zainteresowane, zapisy obowiązują w bibliotece lub pod nr tel: 29 745 55 79 do 25.10.2023r.
W przypadku nieuzbierania się odpowiedniej liczby osób chętnych warsztaty będą odwołane.
Nie przegapcie tej Super okazji!
czytaj dalej... na temat: Warsztaty dla KobietMAŁKIŃSKI Budżet Obywatelski - głosowanie
Szanowni Państwo, rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji MAŁKIŃSKIEGO Budżetu Obywatelskiego, które potrwa do 24 października.
Prosimy o głosy na projekt związany z Gminną Biblioteką Publiczną w Małkini Górnej. GŁOSUJEMY NA PROJEKT NR 3
"Modernizacja przestrzeni publicznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej".
Przypominamy, że każdy mieszkaniec gminy może zagłosować tylko raz na jeden projekt elektronicznie (tylko zameldowani mieszkańcy),
bądź poprzez papierową kartę do głosowania (niezameldowani mieszkańcy mogą oddać głos w Urzędzie Gminy).
Dziękujemy za każdy oddany GŁOS!
Link do głosowania
Więcej informacji o MAŁKIŃSKIM Budżecie Obywatelskim
Kolejne Dyplomy rozdane
Do drużyny Dyplomowanych Czytelników "Mała książka - wielki człowiek" dołączyli Błażej i Franciszek.
Serdecznie gratulujemy i życzymy, by zapał czytelniczy ich nie opuszczał!!!.
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oświaty życzymy niekończącej się energii, wytrwałości, satysfakcji z codziennej pracy oraz mnóstwa powodów do uśmiechu i zadowolenia.
czytaj dalej... na temat: Dzień Edukacji NarodowejDiagnoza potrzeb i potencjału kulturowego mieszkańców gminy Małkinia Górna – Raport
SZANOWNI PAŃSTWO przedstawiamy RAPORT Diagnozy Potrzeb i Potencjału Kulturowego Mieszkańców gminy Małkinia Górna w ramach projektu "Słowa BLISKO gestu" , jaki jest realizowany przez nasza bibliotekę.
Powstały raport opisuje oczekiwania wobec biblioteki i jej oferty. Prowadzone badania obejmowały więcej aspektów niż tylko potrzeby kulturalne osób, które wzięły w nim udział i rolę biblioteki w ich zaspokajaniu. Poruszone zostały również inne kwestie, m. in. kiedy mieszkańcy dysponują wolnym czasem i jak go spędzają, w jakich wydarzeniach chętnie biorą udział, czego brakuje im w naszej miejscowości etc.
Prowadzone w czasie diagnozy ankiety, jak i wywiady bezpośrednie, pozwalały wypowiedzieć się także na temat rodzaju działań, jakie są potrzebne mieszkańcom, znanych im lokalnych artystów, którzy powinni być promowani w naszej gminie, czy literatury, jaka ich interesuje.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w pliku RAPORT.
Serdecznie Państwa zachęcamy do zapoznania się wynikami diagnozy.
...................................
Diagnoza potrzeb i potencjału kulturowego mieszkańców gminy Małkinia Górna powstała w ramach realizacji programu BLISKO (2023 – 2024) dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
czytaj dalej... na temat: Diagnoza potrzeb i potencjału kulturowego mieszkańców gminy Małkinia Górna – Raport
Dzień Bezpiecznego Komputera
12 października obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera, którego celem jest uwrażliwienie wszystkich użytkowników na zagrożenia, z jakimi możemy się spotkać podczas korzystania z internetu i nowoczesnych technologii, a także podnoszenie świadomości na tematy związane z cyberbezpieczeństwem.
Pamiętajmy, że to od naszej świadomości i codziennych działań, które wykonujemy online zależy, czy nasze komputery i aktywność w świecie wirtualnym są bezpieczne.