Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty pisarskie dla młodzieży i dorosłych - cz.II realizacji Inicjatywy Oddolnej "Szukając dobrych słów.."

Utworzono dnia 22.05.2024

W ramach inicjatywy oddolnej „Szukając dobrych słów – warsztaty pisarskie i teatralne” 20 maja w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Glinie odbyły się warsztaty pisarskie dla młodzieży ze szkół podstawowych z naszej gminy.
Zaś takie warsztaty dla dorosłych odbyły się po południu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej.
Prowadzone one były przez panią Hannę Fronczak redaktora pism kobiecych wydawanych przez wydawnictwo Bauer, korektorkę książek, pisarkę oraz współwłaścicielkę portalu internetowego Fahrenheit.
Pisanie tekstu to proces, który wymaga kreatywności, koncentracji i zaangażowania. Podstawą udanego tekstu jest klarowność myśli, spójność treści oraz umiejętność budowania argumentacji lub fabuł, a piszący muszą dbać o poprawność językową i stylowy charakter tekstu. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z procesem powstania dzieła literackiego, pracując na krótkiej formie niedokończonego opowiadania. Ponadto dowiedzieli się: skąd wziąć pomysł na utwór literacki, jakie są sposoby na utkanie intrygującej opowieści, jak wygląda budowa fabuły, jak ożywić bohaterów oraz jak pisać dialogi.

Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie, które odbędzie się 10 czerwca – szczegóły już wkrótce!
...................................

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Warsztaty pisarskie dla młodzieży i dorosłych

Utworzono dnia 22.05.2024, 14:16

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 90

W poprzednim tygodniu: 120

W tym miesiącu: 210

W poprzednim miesiącu: 540

Wszystkich: 17161