Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pasowanie na Czytelników biblioteki uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni.

Utworzono dnia 16.05.2026

W piątek 15 maja w Filii Bibliotecznej w Prostyni odbyło się wyjatkowe spotkanie - pasowanie na Czytelników uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni.

Dzieci serdecznie powitała pani dyrektor Grażyna Wujek, podkreślając jak ważną rolę w życiu każdego ucznia odgrywają książki i czytanie. Następnie pani Iza – bibliotekarka opowiedziała pierwszoklasistom o bibliotece, zasadach wypożyczania książek  oraz o tym, jak należy o nie dbać aby mogły służyć kolejnym czytelnikom przez długie lata.
Kolejnym  punktem spotkania był "test czytelniczy". Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali bajkowe zagadki i odpowiadali na pytania, wykazując się świetną znajomością baśni i bajek. Wszystkie zadania wykonali znakomicie.

Następnie dzieci  złożyły uroczyste przyrzeczenie czytelnika , a pani dyrektor dokonałą oficjalnego pasowania na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplom dla klasy oraz pamiątkowe książeczki.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Było dużo uśmiechu, zabawy i pozytywnych emocji.
Mamy nadzieję, że od tej chwili biblioteka stanie się dla najmłodszych miejscem pełnym przygód, wyobraźni i niezwykłych historii ukrytych w książkach.

 

Pasowanie na Czytelnika

Utworzono dnia 16.05.2026, 16:33

INFORMACJE

 

GODZINY OTWARCIA

GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota*/wybrane soboty/  800-1200

DANE ADRESOWE

KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni

Poniedziałek 800-1600
Środa             800-1600
Czwartek       800-1600

 

 

 

 

 

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 239

W poprzednim tygodniu: 246

W tym miesiącu: 539

W poprzednim miesiącu: 3092

Wszystkich: 37137