Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czytanie w przedszkolu

Utworzono dnia 28.11.2023

W dniu 28 listopada pani Bożena z Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej brała udział w cyklu zajęć poświęconych książce, które zostały przeprowadzone w Przedszkolu Samorządowym w Małkini Górnej.
Pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o najważniejszych faktach z historii książki oraz wyjaśniła kto to jest autor, a kto ilustrator. Przedszkolaki z grupy 6 latków wysłuchały opowieści pt. „Mama Mu na zjeżdżalni”, dla 5 latków przygotowana została bajeczka pt. „Brodaczek”, 4 latki słuchały edukacyjnej opowieści pt. „Maks i zazdrość”, a najmłodsze 3 latki wysłuchały opowieści pt. „Miś Tuliś kocha małe ptaszki”.
Następnie z przedszkolaki oglądały przygotowane na tę okazję książeczki. Oglądanie książeczek i głośne czytanie są to formy pracy z książką w przedszkolu, które mają na celu rozwijanie słuchu, koncentracji, wyobraźni, zdolności językowych oraz stymulowanie kreatywności dzieci.
Książki są więc niezwykle istotnym narzędziem edukacyjnym, które pomagają w kompleksowym rozwoju przedszkolaków, a biblioteka chętnie bierze w tym udział udostępniając swój księgozbiór i biorąc udział w akcji głośnego czytania.

Czytanie w przedszkolu

Utworzono dnia 28.11.2023, 14:21

INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA
GBP w Małkini Górnej 
poniedziałek-piątek  900-1700
sobota                      800-1200

DANE ADRESOWE
KONTAKT / FORMULARZ KONTAKTOWY

Filia Biblioteczna w Prostyni
Zamknięta do odwołania

           

      

Nowości

Telefon kartą biblioteczną

 

     

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 143

W tym miesiącu: 985

W poprzednim miesiącu: 812

Wszystkich: 14679