Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aktualności

"Przedszkolaki w bibliotece"

6 lutego dzieci z grupy Biedronki i Żabki wraz z opiekunami z Przedszkola Samorządowego
w Małkini Górnej przybyły z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta wśród tylu książek, bo tylko niektóre dzieci wcześniej były w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem i ciekawością wysłuchały informacji  o zasadach korzystania z biblioteki, a następnie  zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi.
Utworzony przez przedszkolaków pociąg podróżował między regałami czytelni, wypożyczalni dla dorosłych, a następnie przybył do  wypożyczalni dla dzieci, by tam na dłużej zatrzymać się
w magicznej krainie książek.
Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Specjalnie na tę wizytę przygotowane zostały wiersze Jana Brzechwy pt. „Ręce  i nogi” oraz „Jajko”. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które chętnie oglądały, ale największym powodzeniem cieszyły się książeczki dźwiękowe.
Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki  oraz książeczki do przedszkolnej biblioteczki.      Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki.

 

rs pfdm
paff
bip