Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aktualności

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

W dniu 7 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim - dziennikarzem, satyrykiem i autorem wielu książek dla młodzieży i dorosłych. W latach 80 był współzałożycielem „kabaretu i...”, współpracował z Programem III Polskiego Radia oraz kabaretem „Długi”. Pisał artykuły do czasopism „Tylko Rock” i „Teraz Rock”. W roku 1999 zadebiutował w roli kontynuatora przygód Pana Samochodzika powieścią pt. „Skarby wikingów”, Ponadto jest autorem wielu książek detektywistycznych i sensacyjnych m. in.; „Klątwa Nipkowa”, „Testament bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, „Zbrodnia prawie doskonała”, „Prowokator”.

W spotkaniu autorskim udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych z gminy Małkinia Górna oraz nauczyciele. Arkadiusz Niemirski przedstawił za pomocą prezentacji multimedialnej przebieg własnej drogi artystycznej, począwszy od twórczości kabaretowej poprzez pracę dziennikarską i publicystyczną, aż po działalność pisarską.

Autor w niezwykle zabawny i ekspresywny sposób opowiedział o swoim życiu, fascynacjach, marzeniach oraz o tym jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem. Z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych. Pisarz apelował do słuchaczy, aby pismo obrazkowe, zdobycze telekomunikacji, elektroniki i technologii informatycznych nie zdominowało ich życia codziennego, ale niech częściej sięgają po książki, spotykają się z rówieśnikami, dążą do realizacji i spełnienia swoich pasji i marzeń.
 

rs pfdm
paff
bip