Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aktualności

Narodowe czytanie

 

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej

     W dniu 6 września 2014 roku w całym kraju po raz trzeci zostało zorganizowane Narodowe Czytanie. Jest to ogólnopolska akcja , również w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się  wspólne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza.

    Spotkanie rozpoczęła Dyrektor GBP Pani Lidia Kowińska, która na wstępie serdecznie powitała zarówno zaproszonych gości, mieszkańców gminy, jak i młodzież. Na specjalne słowa uznania zasługują  wspaniałe dekoracje, które nawiązywały do czasów pisarza. Niesamowity klimat, jaki stworzyli pracownicy GBP, jeszcze bardziej tworzył nastrój i potęgował emocje towarzyszące wspólnemu czytaniu.

    Tego dnia czytali zarówno dorośli, jak i młodzież. W trakcie spotkania czytane były fragmenty z Trylogii Henryka Sienkiewicza, opisujące bitwy m.in. pod Beresteczkiem ( Ogniem i mieczem), pod Pilicą (Potop) i pod Chocimiem (Pan Wołodyjowski). Niewątpliwie było to wyjątkowe czytanie, które dostarczyło słuchaczom wielu emocji. Zmierzenie się z tak wspaniałą i wybitną twórczością na forum publicznym to zarówno wyzwanie, jak i przyjemność, co zgodnie podkreślali uczestnicy Narodowego Czytania zorganizowanego w naszej gminie. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, któremu towarzyszyły rozmowy i rozważania na temat twórczości Henryka Sienkiewicza oraz idei jaka przyświeca tego typu inicjatywom.

 

rs pfdm
paff
bip