Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aktualności

2018.02.06
arrow

 W czwartkowe popołudnie 01 lutego odbyły się zajęcia biblioteczne, których tematem były „Zimowe fantazje”. Podczas zajęć wolontariusze wraz z dziećmi głośno czytali książki o zimie pt. „Pory roku” Valerie Guidoux oraz „Zima” Małgorzaty Strzałkowskiej. Brały też udział w zabawach ruchowych takich jak: Figurki lodowe, Na lodowisku, Na stoku, Poruszamy się jak pingwiny i foki.

 

2018.02.08
arrow

6 lutego dzieci z grupy Biedronki i Żabki wraz z opiekunami z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej przybyły z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej.
Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta wśród tylu książek, bo tylko niektóre dzieci wcześniej były w bibliotece.                                         

 

2018.02.13
arrow

W dniu 8 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej przeprowadzone zostały zajęcia biblioteczne, których tematem były Walentynki.

 

2018.02.18
arrow

Nowości Wydawnicze
w naszej bibliotece

Szczegóły pod adresem:


 http://katalog.malkinia.e-bp.eu/ini.php?katalog=1

 

Zapraszamy do skorzystania
z naszego księgozbioru

 

2018.02.24
arrow

ZAPROSZENIE

 

 

 

1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej 
w dniach 27.02.2018 - 09.03.2018 r. serdecznie zaprasza
do obejrzenia wystawki  książek pt."Żołnierze  Wyklęci" .

 

 

 W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym –  Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
Jest to święto, honorujące  i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Data święta – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nawiązuje do 
1 marca 1951roku. Tego dnia w warszawskim więzieniu  na Mokotowie  wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Żołnierze Wyklęci – działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego
i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów. Zostali pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa oraz Informacji Wojskowej. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób.
Walczyli nie tylko na terenach obecnej Polski, ale również Kresach Wschodnich, wchodzących
w skład II RP zagarniętych przez Sowietów po konferencji jałtańskiej.

 Więcej informacji pod adresem:

http://pamiec.pl/pa/edukacja/akcje-i-obchody/ogolnopolskie/1-marca-narodowy-dzien/14609,NARODOWY-DZIEN-PAMIECI-ZOLNIERZY-WYKLETYCHquot-OBCHODY-2018.html

 

 

 

 PLAN ZAJĘĆ Z DZIEĆMI - MARZEC 2018

 

 

 

 

LEKCJA BIBLIOTECZNA Z OKAZJI 545 ROCZNICY URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA

22 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Małkini Górnej przeprowadzona została lekcja biblioteczna z okazji 545 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, której tematem był kosmos.

 

Wyświetlono od 346 do 347 z 347

rs pfdm
paff
bip